(Українська) На Хмельниччині зняли кіно про діяльність ОУН

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Хмельницький обласний літературний музей завершив зйомки нового короткометражного фільму про діяльність організації українських націоналістів (ОУН) на території теперішньої Хмельницької (до 1954 року – Кам’янець-Подільської) області.

Минулого року обласним літературним музеєм було ініційовано створення короткометражного документального фільму «Провідник «Волох. З історії боротьби ОУН-УПА на Поділлі» (спільно з Туристично-краєзнавчим центром Дунаєвецької міської ради). Він був присвячений постаті керівника Дунаєвецького надрайонного проводу ОУН Петра Щербатого (псевда «Тиміш», «Волох» та інші).

«Коли співають мертві…» – така назва нового короткометражного фільму. Він присвячений все тій же тематиці – боротьбі українських націоналістів за самостійну державу проти московських окупантів. Сюжет будується на реальних подіях, що відбувалися в с. Дідківці на території сучасної Ямпільської територіальної громади Шепетівського району в 1950-1951 роках.

Зйомки відбулися в ігровому стилі. У ролях – артисти обласного академічного музично-драматичного театру імені Михайла Старицького й самодіяльні актори.

Режисер-постановник та сценарист стрічки Василь Горбатюк – директор Хмельницького обласного літературного музею та дослідник історії боротьби підпілля і повстанського руху ОУН-УПА на Хмельниччині – розповів, що, на відміну від попереднього фільму, ця стрічка художня, її сюжет будується на реальних подіях. Сценарій був написаний на основі свідчень, які опублікував у своїй книзі письменник Віталій Олуйко, а також віднайденої Василем Горбатюком архівної справи і власних багаторічних досліджень.

Знімали кіно на 4-х локаціях за підтримки добродійників – безпосередньо в Дідківцях, Хмельницькому і Пашківцях поблизу обласного центру. Днями на території Дунаєвецької міської територіальної громади відбулися зйомки завершальних двох сцен. Далі – монтаж та музичне оформлення стрічки.

Дивіться відео МТРК “Місто”