Друге життя дали Святотроїцькому джерелу на Хмельниччині

На Хмельниччині існує чимало унікальних населених пунктів, кожен з яких має свою історію, традиції та особливі місця. Для мешканців села Ямпіль, що на Білогірщині, – це Свято-Троїцьке джерело, яке раніше збирало навколо себе сотні українців з різних куточків. Ковід, війна і хвороба священника стали причиною занедбання «Святої кринички». Однак нещодавно знайшлися небайдужі, які навели там лад.

“Святим” називають джерело ямпільчани з давніх-давен. А саме місце поруч нагадує оазу. Декілька гігантських верб височіють навколо трьох джерел, які понад сотню років нестримно б’ють з-під землі, а далі усюди лише поля.

Місцеві мешканці вірять, що це місце має унікальну ауру. Після освячення воно отримало назву “Свято-Троїцьке”. Свято на його честь влаштовують на третій день Зелених свят.

Слава про цілющі властивості води давно розійшлася за межами населеного пункту. Колись тут було багато відвідувачів, особливо після облаштування купальні просто неба. Віряни занурювались у святу воду, набирали цілющу воду в пляшки та молились у капличці. Так було до пандемії. Відтоді джерело занепадало, заросло бур’янами та втратило свою привабливість.

Та нещодавно спільними зусиллями колективу антонінського підрозділу “Епіцентр Агро” та селищної ради вдалось вдихнули нове життя в це особливе місце. Адже немає нічого кращого, як робота для розвитку рідного краю. Закупили всі необхідні матеріали, підготували обладнання, і дружним колективом навели порядок у святині.

Місцеві мешканці переконані: тепер це стане улюбленим місцем відпочинку – в першу чергу, духовного, і сподіваються, що вже найближчим часом повернуться сюди і відвідувачі.

 

Фото: Епіцентр Агро Антоніни