Монети воєнного часу з Хмельниччини потрапили до Паризького монетного двору

Українські монети воєнного часу стали частиною однієї з перших персональних NFT виставок у Європі і світі, яка проходила з 30 червня до 22 жовтня 2023 року в Паризькому монетному дворі Monnaie de Paris. Її автором є британський митець, піонер криптомистецтва Robert Alice, а монети, що увійшли до фізичної частини NFT виставки, були передані до колекції Паризького монетного двору Державним історико-культурним заповідником “Меджибіж”. 

Про це йдеться на фейсбук-сторінці заповідника.

Пам’ятні монети, емітовані Національним банком України, за своїм високим художнім рівнем і якістю виготовлення були справжнім відкриттям для фахівців музею Монетного двору Парижа. Тому разом з іншими унікальними експонатами, які зберігає музей найстарішої державної інституції Франції, українські монети воєнного часу були презентовані відвідувачам у фізичній частині виставки поряд з об’єктами NFT-мистецтва циклу “Ornament and crisis”.

10-гривнева монета Національного банку України “Готові до спротиву”, на думку кураторів виставки, символізує Україну, яка реально постала віч-на-віч з російським агресором у той час, коли країни Європи вбачали найбільшими загрозами постковідну кризу та інфляцію і виявилися не готові до реальної війни на континенті.

Викарбувана у 2022 році 5-гривнева монета «В єдності – сила» відкрила серію «Безсмертна моя Україна», ставши першою монетою часів війни, випущеною НБУ. Від задуму до випуску ці монети створювалися під звуки сирен повітряної тривоги. Планувалося випустити 250 000 монет (розподілити між 2022 і 2023 роками), але було викарбовано лише 75 000. На монеті зображено композицію прапорів 15 країн, які надають Україні допомогу в боротьбі з російською агресією: США, Великобританії, Польщі, Канади, Естонії, Литви, Латвії, Італії, Швейцарії, Чехії, Швеції, Нідерландів, Німеччини, Японії та Франції.

Наступна 5-гривнева монета присвячена набуттю Україною статусу кандидата у члени Європейського Союзу 23 червня 2022 року. Вона позначає Україну на карті Європи, символізуючи її європейську ідентичність, історично встановлену через династичні зв’язки Київської держави з країнами континенту.