Тарілку, якій майже 300 років, передали Малієвецькому музею з Чикаго

Порцелянова тарілка кінця XVIII століття Віденської королівської мануфактури поповнила колекцію раритетного посуду у Малієвецькому обласному культурно-історичному музеї. Антикваріат вдалося отримати завдяки благодійниці Марії Трофимчук. Жінка проживає у Чикаго, але родом – з України.

Тарілка із квітковим принтом – це далеко не перший експонат у музеї, проте має свої особливості.

Як пояснив науковий консультант, колекціонер порцеляни Дмитро Сікорський, саме для цієї Віденської королівської мануфактури притаманно те, що на звороті у фарфоровій масі має бути вдавлений штамп, який свідчить про те, що цей виріб виготовлений після 19783 року.

“У цій тарілці такого штампу немає, хоча є заглиблення, які можна зчитати як штапм, хоча насправді це є заводський брак. Також на денці посудини розміщено клеймо, яке є геральдичним щитом Габсбургів. Хоча іноді його називають вуликом, який нагадує щит у переверненому вигляді. Ці датування та штами на звороті є надзвичайно важливими, оскільки таку порцеляну з таким характерним орнаментом Віденська мануфактура випускала і в кінці XVIII, і в першій половині XIX століття. І саме по датуванню цього експонату ми знаємо, що він відповідає тому часу, коли будували і починали жити у палаці Орловських”, – розповідає заступниця директора Малієвецького обласного культурно-історичного музею з наукової роботи Олена Радзивілл.

 

Дивіться у сюжеті телеканалу Перший Подільський

Також меценатка з Чикаго Марія Трофимчук надіслала у подарунок й інші цінні зразки порцеляни, які поповнять фонди Малієвецькому музею. Це гігієнічний глечик, датований кінцем XIX століття, до набору, який пані Марія вже почала комплектувати для музею. Також у подарунковому боксі були три флакони для парфумерних косметичних засобів першої половини XIX століття. Усі ці речі зайняли гідне місце серед експонатів музею. Про це розповідає Олена Радзивілл у соцмережі.