У Кам’янці-Подільському експонують скам’янілості силурійського періоду та прикраси з них
В конференц-залі НІАЗу (Національном історико-архітектурному заповіднику «Кам’янець» у Старому місті відкрилась експозиція «Подільські корали». Це виставка давніх скам’янілостей силурійського періоду та ювелірних прикрас, виготовлених з них – скам’янілих коралів, які лежать прямо у нас під ногами. В прадавні часи вони утворили скелі Смотрицького каньйону.
Як повідомляють у Кам’янець-Подільській міській раді, організатор та куратор виставки викладач, к.г.н. доцент кафедри географії та методики її викладання Кам’янець-Подільського університету імені Івана Огієнка Ігор Касіяник, захопливо розповів про корали Сарматського моря, на території якого розташований Кам’янець, а також поділився таємницями виготовлення ювелірних прикрас з непоказного сірого вапняку.
Відвідувачі експозиції мають можливість не лише оглянути «вихідні» матеріали, тобто скам’янілі корали та готові ювелірні вироби, але й спробувати себе у ролі ювеліра, опанувавши майстер-клас зі шліфування каменів.
Зі слів Ігоря Касіяника мета проєкту «Подільські корали» – інтерпретувати та презентувати неповторність та унікальність Кам’янеччини саме через її різноманітну та давню геологічну історію.
Експозиція діятиме протягом двох тижнів до 15 вересня за адресою вул. П’ятницька, 9 (Будинок з драконом).