(Українська) Тарілку, якій майже 300 років, передали Малієвецькому музею з Чикаго

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Порцелянова тарілка кінця XVIII століття Віденської королівської мануфактури поповнила колекцію раритетного посуду у Малієвецькому обласному культурно-історичному музеї. Антикваріат вдалося отримати завдяки благодійниці Марії Трофимчук. Жінка проживає у Чикаго, але родом – з України.

Тарілка із квітковим принтом – це далеко не перший експонат у музеї, проте має свої особливості.

Як пояснив науковий консультант, колекціонер порцеляни Дмитро Сікорський, саме для цієї Віденської королівської мануфактури притаманно те, що на звороті у фарфоровій масі має бути вдавлений штамп, який свідчить про те, що цей виріб виготовлений після 19783 року.

“У цій тарілці такого штампу немає, хоча є заглиблення, які можна зчитати як штапм, хоча насправді це є заводський брак. Також на денці посудини розміщено клеймо, яке є геральдичним щитом Габсбургів. Хоча іноді його називають вуликом, який нагадує щит у переверненому вигляді. Ці датування та штами на звороті є надзвичайно важливими, оскільки таку порцеляну з таким характерним орнаментом Віденська мануфактура випускала і в кінці XVIII, і в першій половині XIX століття. І саме по датуванню цього експонату ми знаємо, що він відповідає тому часу, коли будували і починали жити у палаці Орловських”, – розповідає заступниця директора Малієвецького обласного культурно-історичного музею з наукової роботи Олена Радзивілл.

 

Дивіться у сюжеті телеканалу Перший Подільський

Також меценатка з Чикаго Марія Трофимчук надіслала у подарунок й інші цінні зразки порцеляни, які поповнять фонди Малієвецькому музею. Це гігієнічний глечик, датований кінцем XIX століття, до набору, який пані Марія вже почала комплектувати для музею. Також у подарунковому боксі були три флакони для парфумерних косметичних засобів першої половини XIX століття. Усі ці речі зайняли гідне місце серед експонатів музею. Про це розповідає Олена Радзивілл у соцмережі.