(Українська) Чотирьохсотлітня Славута має оновлений музей своєї історії
Перша документальна згадка про музей (краєзнавчий районний) фіксується у 1925 році. У різні роки музей розміщувався в пристосованих приміщеннях. У травні 1985 року експозицію музею перенесли у новозбудоване приміщенні в центрі міста, яке спроектував хмельницький архітектор Н.В.Чекерда. Його оформленням керували архітектор, Член-кореспондент Української Академії Архітектури А.Ф.Ігнащенко та член спілки художників України О.С.Кириченко.
У 1996 році музей змінив свою назву на Славутський історичний музей. Протягом 2015-2016 років Славутський історичний музей зазнав кардинальних змін та отримав нове дихання. Завдяки ініціативі міського голови Василя Сидора було проведено капітальний ремонт приміщення музею, здійснено повну реекспозицію, виготовлено нові стенди та вітрини.
Над оформленням експозиції працювали художник-проектант, член Національної спілки художників України Яків Павлович, заслужений працівник культури України, провідний науковий співробітник Хмельницького обласного краєзнавчого музею Сергій Єсюнін.
Експозиція музею побудована у хронологічній послідовності розвитку краю в різні історичні часи. Найповніше в експозиції відображені періоди історії княжого роду Заславських, Сангушків, період Другої світової війни, де висвітлена участь місцевих жителів в партизанському русі та у битвах на фронтах, трагічна участь в’язнів Славутського табору «Грос-лазарет», явище холокосту на Славутчині.
Створено нові виставкові стенди, присвячені подіям Революції Гідності, участі славутчан в АТО. Вперше показано експонати, присвячені природоохоронній справі. Також створено умови для проведення пересувних виставок. Тож, віднині двері Славутського музею завжди відкриті усім, хто цікавиться історією краю.
Ще у 1633 році місто Славута отримало Магдебурзьке право, яке передбачало надання міській громаді право здійснювати місцеве управління. Великою честю для міста було отримати такий привілей. Славутчани шанують тих людей, які розбудовували місто, сприяли його історичному становленню. Уже наступного року, на підставі листа Науково-дослідного інституту українознавства Міністерства освіти і науки України, Славута відзначатиме 400-річчя першої писемної згадки про місто.