(Українська) Хмельницький. Місто, в якому ніколи не бував Богдан Хмельницький

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Подорож до Хмельницького стала не лише захоплюючим відкриттям для команди тревел-проєкту про подорожі Україною Blog 360, а й першою поїздкою після повномасштабного вторгнення росії на територію України.

Подорож розпочалася з візиту до Комунального закладу культури «Хмельницький обласний художній музей» (ХОХМ). Цей музей не просто збирає і зберігає шедеври мистецтва, він втілює інноваційну концепцію збірки, спрямовану на популяризацію українського сучасного мистецтва ХХ-ХХІ століть. Він став справжнім культурним центром, де спільний простір об’єднує творців та шанувальників мистецтва.

Далі мандрівники відвідали Парк імені Шевченка, одне з улюблених місць відпочинку місцевих жителів. Тут історія та природа переплелись у неймовірній гармонії. Сквер, який розкинувся тут, зараз вважається одним із наймальовничіших куточків Хмельницького. Його історія налічує більше ста років, і сьогодні це місце стало справжньою пам’яткою садово-паркового мистецтва.

Наступним був Музей фотомистецтва, перший та єдиний в Україні. Ця надзвичайна інституція представляє унікальну колекцію, що налічує понад 3500 експонатів, охоплюючи розвиток фотографії та виробництва фотоапаратів протягом XX століття. Музей став можливим завдяки старанням хмельницького фотомайстра Костянтина Жданова, який протягом багатьох років збирав цю захоплюючу колекцію. Тут ви можете побачити фотоапарати, об’єктиви, збільшувачі, експонометри та інше фотографічне обладнання, а також давні негативи, літографії та фотографії, які відображають історію міста та його мешканців.

«Блошиний» ринок в парку Франка – це місце, де час зупиняється, і ви потрапляєте у хаотичну суміш історії та антикваріату. Ринок пропонує широкий вибір товарів: старі платівки, рідкісні іспанські підсвічники, зброя часів Другої світової війни, баяни, грамофони, іграшки, монети, сантехніка, картини та навіть велосипеди. Кожної неділі колекціонери зі всього міста збираються тут, щоб продавати та обмінювати різні антикварні знахідки. Продавці розставляють свій товар прямо на тротуарах, і відвідувачі мають можливість вибирати серед найрізноманітніших речей.

Цей ринок – місце, де кожна знахідка може стати частиною вашої колекції, де історія і сучасність переплітаються в атмосфері цікавинки та можливості зустрітися з іншими поціновувачами старовини.

Подорож до Хмельницького розкрила перед мандрівниками низку фактів і історій, які роблять це місто дійсно винятковим. Однією з основних видатних локацій у Хмельницькому є Парк ім. Чекмана, або, як його називають хмельничани, “міський парк”. Саме тут розташована монументальна творчість Миколи Мазура, що розпочалася наприкінці 1970-х років. Замовлення від Хмельницького обласного управління внутрішніх справ на створення ігрового майданчика для дітей стало спусковим кріпленням для цієї надзвичайної історії.

Протягом 1979-1984 років, на площі у чотири гектари, у парку було створено об’ємно-просторову композицію з 13 металевих скульптур, які виглядають як великі дитячі іграшки, призначені для дітей, щоб ознайомити їх із основними правилами дорожнього руху. З назвами, такими як “Вертоліт”, “Велосипед”, “Паровоз”, “Ретро”, “Лев” та інші, ці скульптури виконані з металобрухту і здатні викликати подив, навіть захоплення, завдяки своєму незвичайному вигляду та функціональності.

Історія Хмельницького також насичена світовими успіхами. Серед видатних і успішних американців ХХ століття є вихідці з Проскурова, що стали відомими не лише у США, а й в усьому світі. Серед них найвідоміший фахівець з лікування депресій Аарон Бек, співавторка “Історії цивілізації” та володарка Пулітцерівської премії Арієль Дюрант, і перший видавець коміксів про Супермена та Бетмена Джек Лейбовиць. Їхні досягнення стали великим джерелом гордості для Хмельницького.

“Ця невелика частина історії Хмельницького розкриває перед нами різноманітні аспекти міста, від його мистецьких досягнень до світового визнання. Відвідавши це місто, ми не тільки побачили його красу, але і відчули його велич і незвичайність. Історія Хмельницького та його мешканців стає ще цікавішою, коли ви дізнаєтеся більше про це унікальне місто”, – кажуть мандрівники.

 

Відео подорожі можна подивитись тут.