В монастирі Кам’янця відкрили виставку плакатів Володимира Карвасарного (ФОТО)

У Кам’янці-Подільському з’явився новий особливий виставковий простір. Особливий – оскільки розташований у приміщенні Костелу монастиря домініканок у Старому місті. Напередодні, 2 червня, там відкрилась персональна виставка плакатів відомого українського живописця, члена спілки художників України Володимира Карвасарного «ПЕРЕМОЖЕМО».

Митець родом з Віньковеччини. Живе та працює у Хмельницькому. Усе життя плідно займається творчістю, бере участь у міжнародних, всеукраїнських виставках, організовує власні. Отримує найвищі відзнаки та нагороди на міжнародних конкурсах.

Плакат для Володимира Івановича не просто висловлювання, а форма боротьби. Він гостро відчуває свою відповідальність як митець і український патріот. Через плакат він передає той складний спектр емоцій та жах подій, які сьогодні переживають всі українці. Глибокі, гострі й лаконічні, плакати змушують думати.

Усі роботи виставки є оригіналами, що особливо цінно для сучасного мистецтва плаката. Образи – виразні та сміливі, етнічно приналежні й політично відточені. Світлі й оптимістичні символи українського буття протистоять жорстокості та насиллю.

Краєзнавиця Ірина Пустиннікова не приховує свого захвату від самої виставки, а також від рішення єпископа Кам’янець-Подільської дієцезії Леона Дубравського віддати відреставроване приміщення святині під виставкову залу.

Сьогодні у Кам’янці відкрилася потужна виставка плакатів художника Володимира Карвасарного – примандрувала зі Львова. І я дууууже б радила всім її відвідати. По-перше, плакати там гострі, провокативні, нервові і сильні. По-друге, виставка відкрилася у новому просторі. І це ще ТОЙ простір! Бо це – татааааааммммм! – колишній кляштор домініканок (1720-ті). Так, той самий, що горів у 2009-му (ну, хто пам’ятає. Хто ні – дивіться галерею, я там принесла картинок з полум’яного минулого).

Кам’янець має масу художників (у місті працюють ДВА училища культури та є художня кафедра в нашому університеті), але й мав вічний брак виставкових площ. Фактично все, що у нас є – картинна галерея та конференц зал НІАЗу “Кам’янець” у Старому місті та художня галерея на Соборній. Все. І всі приміщення не сказати б що великі. Не знаю, як НІАЗ зумів вговорити єпископа Леона Дубравського віддати відреставроване приміщення під виставкову залу, а не під келії, але ж зумів. І це круто. Нє, це ДУЖЕ круто. І виставка – безкоштовна. Народе, сходіть. Воно того варте! – пише краєзнавиця.

Леон Дубравський

Нагадаємо, у 2009 році горів комплекс колишнього монастиря домініканок з мурованим костелом св. Михайла XVIII століття. Винуватцями пожежі були несвідомі відпочивальники, які розвели багаття в каньйоні поблизу пам’ятки. Через сильний вітер вогонь перекинувся на комплекс. В результаті згоріли дахи і перекриття в приміщеннях келій і в костелі св. Михайла.

Монастир та костел домініканок, травень 2009 року
Костел та монастир домініканок сьогодні

Використано фотографії Ірини Пустиннікової, Сергія Козака, НІАЗ “Кам’янець”.

За матеріалами Поділля Ньюз