У Хмельницькому з’явився мурал із зображенням Лобановського

Легенда українського спорту зустрічає відвідувачів Музею футболу Хмельницького. Портрет видатного гравця та тренера Валерія Васильвича Лобановського на синьо-жовтому тлі прикрашає стіну всередині приміщення. На стінописі крилата фраза спортсмена та його автограф.

Авторки – майстрині виробничого навчання ВПУ №25 і водночас вболівальниці футбольної збірної команди України Любов Шаля та Іванна Тарасюк максимально правдиво намагались передати портретне зображення героя, повідомляють у сюжеті МТРК “Місто”.

Художниці змальовували його з поштової марки, випущеної 2019 року на честь 80-річчя від дня народження видатного тренера. На ній – фото 1975 року, коли футбольний клуб “Динамо” виграв Кубок Кубків та Суперкубок Європи. Валерій Васильович там зображений з рудим волоссям, адже будучи ще футболістом, його називали “рудим соняшником”, розповідає співзасновник музею футболу Хмельницького Олександр Свідерський.

Поруч із портретом – цитата легенди: “Гра забувається, а результат назавжди залишиться в історії. Сенс футболу в результаті”. Її ідейник муралу Олександр Свідерський обрав з-поміж п’яти крилатих невипадково, адже вважає, що у футболі обов’язково має бути переможець, тому головним є результат. У музеї також наявні кілька експонатів, пов’язаних із Лобановським, зокрема – світлини спортсмена різних років, книга про нього та ін.

Стінопис в патріотичному стилі присвячено усім захисникам, які є футбольними вболівальниками. Зазначимо, що Хмельницький музей футболу проводить благодійні онлайн-аукціони, на яких збирає кошти для воїнів ЗСУ, розпродуючи спортивні експонати, а також трофеї з фронту, передані хмельницькими захисниками з передової.